3. november 2023 |
AC/DC UK + SUPPORT: TREFORK **obs rykket til Posten**
|
|
14. oktober 2023 |
Mercenary ***AFLYST***
Billy Boy In Poison
|
|
11. oktober 2023 |
**Rykkes til ny dato** MudMusic workshop: How to up your social media game!
|
|
7. oktober 2023 |
Strawberry Slaughterhouse
X Teenage Rebels + Pissed
|
|
23. september 2023 |
Hotel Hunger
Small Town Kicks
|
|
20. september 2023 |
MudMusic oplæg: Deal – or no deal! Kontrakter og aftaler i musikbranchen anno 2023
|
|
12. september 2023 |
Mudmusic præsenterer: Bliv skarp på fondssøgning!
|
|
2. september 2023 |
GHOST IRIS
VAAGENAT
|
|
22. maj 2023 |
Ukraine Rocks!
|
|
16. maj 2023 |
Nebula
TOTEM
|
|
11. maj 2023 |
Ross the Boss
SANHEDRIN & SAVAGE EXISTENCE
|
|
19. april 2023 |
MudMusic præsenterer: Connect med publikum & skab en stærk fanbase, med Trine Ulrich
|
|
14. april 2023 |
Hatesphere
Nakkeknaekker, Crown The Beast
|
|
12. april 2023 |
MudMusic præsenterer: Sådan netværker du med musikbranchen på SPOT Festival
|
|
1. april 2023 |
Maceration
BLODRUS + TERRORPY
|
|
24. marts 2023 |
Earn Your Scars + Kill Trip, Hard Lessons & Mite
|
|
18. marts 2023 |
MudMusic præsenterer: Ud over scenekanten, med Kristian Koch
|
|
11. marts 2023 |
MudMusic præsenterer: Extreme Vocals
|
|
10. marts 2023 |
Plaguemace
KILLING
|
|
4. marts 2023 |
I’ll be damned
NORÐ
|
|
3. marts 2023 |
Deadnate, Feather Mountain & GALGE
|
|
25. februar 2023 |
Mellem Linjerne – En produktion af Musikteater UCL
|
|
11. februar 2023 |
Red Warszawa
De Forbandede, GoatHawkBuffalo
|
|
10. februar 2023 |
MudMusic showcases
|
|
9. februar 2023 |
MudMusic showcases
|
|
3. februar 2023 |
SUN (F)
Trefork
|
|
19. januar 2023 |
Mudmusic oplæg: Publishing
|
|
26. december 2022 |
Master of Puppets
Guns N' Roses Jam
|
|
10. december 2022 |
Konvent
Wayward Dawn, Chokeholder
|
|
25. november 2022 |
SWARTZHEIM
ANARCHY ZONE & DESTABILIZER
|
|
19. november 2022 |
Fra Band til Business
|
|
12. november 2022 |
Metal Mekka
|
|
5. november 2022 |
ozzy jam + motörizer (AFlyst)
|
|
20. oktober 2022 |
Odense metalfest warm up show
|
|
13. oktober 2022 |
MudMusic præsenterer: Booking & spillesteder
|
|
8. oktober 2022 |
Orm
Offernat
|
|
3. oktober 2022 |
Plini
|
|
14. september 2022 |
Vader
Hate, Thy Disease, TakaLaiton, The Noctambulant
|
|
7. september 2022 |
MudMusic præsenterer: Sæt mål, lav en handleplan og find dit publikum
|
|
3. september 2022 |
Lizzy iz Dizzy
Michael Gabriel + Halcyon Hope
|
|
2. september 2022 |
Slægt
Fairyman
|
|
27. august 2022 |
AC/DC UK
|
|
20. august 2022 |
MudMusic præsenterer: Extreme Vocals workshop
|
|
22. juni 2022 |
MudMusic Præsenterer: Talk + Q&A ved producer Jacob Hansen
|
|
9. juni 2022 |
Alex Henry Foster
|
|
7. juni 2022 |
MudMusic præsenterer: Intro til management, den gode netværksstrategi.
|
|
27. maj 2022 |
Red Warszawa
GoatHawkBuffalo
|
|
22. maj 2022 |
MudMusic Workshop v. Marcus Winther-John
|
|
19. maj 2022 |
Nekromant (S)
Mystery of Midnight
|
|
14. maj 2022 |
Sorthandsk + Natjager
|
|
13. maj 2022 |
Artillery
Black Tritonus
|
|
7. maj 2022 |
The Danish Decay Tour: BILLY BOY IN POISON + CLIENTS + HANGING THE NIHILIST
|
|
6. maj 2022 |
Mudmusic X SPOT
|
|
30. april 2022 |
Metal Mekka – Sylvatica, Trold & Vansind
|
|
29. april 2022 |
LAMENTARI + Support: GALGE
|
|
23. april 2022 |
Flying Moments
|
|
9. april 2022 |
MØL + Support: st. digue
|
|
8. april 2022 |
SVARTSOT + Support: Vanir
|
|
2. april 2022 |
Metal Mekka – Black Tritonus, Haunted Jazz, Fatal image, Summit & Blodrus
|
|
31. marts 2022 |
Wayward Dawn + Support: Deception (NO) & RUUN (NO)
|
|
30. marts 2022 |
MudMusic præsenterer: SPOT+
|
|
25. marts 2022 |
The Boy That Got Away + Support: Diplomatic Immunity
|
|
16. marts 2022 |
MudMusic Oplæg: Udgivelsesstrategi med Torsten Cubel
|
|
11. marts 2022 |
The Blue Van
|
|
5. marts 2022 |
Metal Mekka – Plaguemace, Discorpse & Mite
|
|
26. december 2021 |
Master of Puppets & Guns’n Roses Jam ***AFLYST***
|
|
11. december 2021 |
Situationsfornærmelse
+ [psd]
|
|
10. december 2021 |
Timechild + Hadron + support: Vintage Valley
|
|
4. december 2021 |
SVART NORDISK UNION Afsky & Mork
|
|
3. december 2021 |
Skraeckoedlan: De Forbandede
Vestjysk Ørken + Vi Ses
|
|
27. november 2021 |
Billy Boy In Poison + Support Crown the Beast & Nothing Noble
Nothing Noble + Crown the Beast
|
|
26. november 2021 |
Wonderwhy Talents Tour
|
|
20. november 2021 |
Støttekoncert for Børnecancerfonden
|
|
19. november 2021 |
Bite The Bullet
Mystery of Midnight
|
|
5. november 2021 |
Maja og De Sarte Sjæle
NEBULAH
|
|
30. oktober 2021 |
John – Som Han Var
50% af billetsalget går til Knæk Cancer
|
|
29. oktober 2021 |
John – Som Han Var
50% af billetsalget går til Knæk Cancer
|
|
28. oktober 2021 |
John – Som Han Var
50% af billetsalget går til Knæk Cancer
|
|
23. oktober 2021 |
Skakmat
+ Support
|
|
22. oktober 2021 |
Metal Mekka – Deadnate, Nakkeknækker & Sun Dog
|
|
21. oktober 2021 |
Eyes
|
|
14. oktober 2021 |
ASTA + OhNothing + Johnas-K
|
|
8. oktober 2021 |
Bo Evers
|
|
7. oktober 2021 |
Lite Kite + Mystery of Midnight
|
|
2. oktober 2021 |
Indian Cane
SUMMIT
|
|
1. oktober 2021 |
Esben Munk
Dan Rose
|
|
24. september 2021 |
Odd Palace
Totem + Under the Blood Oak
|
|
18. september 2021 |
Lucer
Alone In Rome
|
|
17. september 2021 |
AuditionDays
Arr.: ORA
|
|
11. september 2021 |
Daze of June
MITE
|
|
10. september 2021 |
CLIENTS
+ Terrorpy
|
|
3. september 2021 |
Red Warszawa
|
|
28. august 2021 |
Musiktelt på Sortebrødre Torv
Sortebrødre torv
|
|
27. august 2021 |
Musiktelt på Sortebrødre Torv
Sortebrødre torv
|
|
26. august 2021 |
Musiktelt på Sortebrødre Torv
Sortebrødre torv
|
|
29. maj 2021 |
VOLA – UDSOLGT
Husk Coronapas
|
|
21. maj 2021 |
Metal Mekka – Hadron, Demongrinder & Gurldörl
Arr.: Metal Mekka
|
|
1. maj 2021 |
Defecto x Thomas Hartmann AFLYST
|
|
31. marts 2021 |
Richie Kotzen (US) Aflyst
|
|
30. januar 2021 |
Babylove & The Van Dangos AFLYST
|
|
26. december 2020 |
Master Of Puppets AFLYST
|
|
28. november 2020 |
Crown The Beast
Terrorpy
|
|
21. november 2020 |
VERDENS SIDSTE IDÉ
+ Lukas Strate
|
|
14. november 2020 |
Deerborn & Kúlu
Dobbeltkoncert
|
|
13. november 2020 |
Red Warszawa *UDSOLGT*
+ Tease The demon
|
|
6. november 2020 |
Withering Surface
+ Pitchblack + Anoxia
|
|
23. oktober 2020 |
The Boy That Got Away – Colossus Tour
Son Of Fortune
|
|
16. oktober 2020 |
Tæt på John Mogensen aflyst
|
|
10. oktober 2020 |
Diplomatic Immunity
+ Freddy And The Phantoms
|
|
9. oktober 2020 |
Katla
Throwe
|
|
26. september 2020 |
Rigmor
OhNothing
|
|
11. september 2020 |
Morten Christensen m. band
Select Captain
|
|
9. maj 2020 |
San Rexus & Faunea AFLYST
|
|
25. april 2020 |
Belau (HU) AFLYST
|
|
24. april 2020 |
Babylove & The Van Dangos AFLYST
|
|
18. april 2020 |
Comedy Night m. Olav Lundsgaard AFLYST
|
|
17. april 2020 |
Justify Rebellion [Justify The End Tour] AFLYST
Arr.: Justify Rebellion
|
|
11. april 2020 |
Cody AFLYST
|
|
10. april 2020 |
Red Warszawa AFLYST
“Det er næsten ikke dårligt” - live forår 2020
|
|
4. april 2020 |
Morten Christensen m. band AFLYST
+ Select Captain
|
|
28. marts 2020 |
ORM AFLYST
+ Katla
|
|
21. marts 2020 |
De Forbandede AFLYST
+Skraeckoedlan + Vestjysk Ørken
|
|
13. marts 2020 |
VERDENS SIDSTE IDÉ AFLYST
+ Lukas Strate
|
|
6. marts 2020 |
Comedy Night m. Christian Fuhlendorff, Simon Tang og Lasse Madsen
|
|
5. marts 2020 |
Nervosa (BR) – Downfall Of Mankind Tour
+ Dead Witch
|
|
22. februar 2020 |
The Blue Van
+ Ring Them Bells
|
|
15. februar 2020 |
Rebecca Lou
+ [PSD]
|
|
14. februar 2020 |
Svartsot
+ NORÐ
|
|
7. februar 2020 |
Comedy Night
m. Torben Chris, Jacob Wilson & Niels Forsberg
|
|
1. februar 2020 |
Konkhra
+ Terrorpy + Arsenic Addict
|
|
17. januar 2020 |
Guns 2 Roses (UK)
|
|
26. december 2019 |
Master Of Puppets og Guns N’ Roses Jam
Forsalg: 150,- kr. (ekskl. gebyr)
|
|
6. december 2019 |
Anoxia, Gurldörl, Summit, Sun dog & Under The Blood Oak
Arr.: Metal Mekka
|
|
30. november 2019 |
Artillery + Dead Witch + Kill Trip + Arsenic Addict + Epofish
|
|
23. november 2019 |
Timur + Rudbæk + Kalaset
|
|
21. november 2019 |
MudMusic LIVE x Kansas City
m. David Mølhede & Rundt Omkring + Fanny Wree + JUNA
|
|
16. november 2019 |
Wasted + Lipid + Evil
|
|
15. november 2019 |
Nive & The Deer Children
|
|
14. november 2019 |
MudMusic LIVE x Kansas City
m. Lara + Dead Witch
|
|
9. november 2019 |
Totem + Fusskalt + Thunderwhip
|
|
8. november 2019 |
M. Rexen
|
|
7. november 2019 |
Musikerdag Odense
Arr.: ORA
|
|
2. november 2019 |
Binær (Trepac & Mund de Carlo)
+ L.A. DJ & Ung DMC + Frederik Friborg
|
|
1. november 2019 |
Illdisposed
+ Goat Hawk Buffalo
|
|
26. oktober 2019 |
Bite The Bullet
+ Fennec On Fire
|
|
25. oktober 2019 |
ANIIML
+ Fanny Wree
|
|
5. oktober 2019 |
Deadnate
+ Awake The Lights
|
|
4. oktober 2019 |
Audition Days
m. Recorded Voice og JUNA
|
|
28. september 2019 |
CLASSIC ROCK FESTIVAL
m. Easy Livin´ + Falling Hazard + Ozzy Jam
|
|
21. september 2019 |
Swindler
+ Murderbird + Danger of Men
|
|
20. september 2019 |
L. T. Valentin
+ Morten Christensen
|
|
15. september 2019 |
Riley Pearce & Garrett Kato
|
|
14. september 2019 |
Wintersleep
+ Gordon June
|
|
7. september 2019 |
Tobias Trier m. band
+ Tom Bjerg (solo)
|
|
24. august 2019 |
Musiktelt på Sortebrødre Torv X MudMusic
Gratis entré
|
|
23. august 2019 |
Musiktelt på Sortebrødre Torv X MudMusic
Gratis entré
|
|
22. august 2019 |
Meltdown *AFLYST*
+ Verdande + Crown The Beast
|
|
18. maj 2019 |
Pectora & Meridian
|
|
17. maj 2019 |
AyOwa
+ Support
|
|
10. maj 2019 |
AC/DC UK
|
|
3. maj 2019 |
Foo Fighters Tribute AFLYST
|
|
26. april 2019 |
Chronicle
+ Wayward Dawn + Royal Deceit
|
|
12. april 2019 |
Red Warszawa *UDSOLGT*
|
|
6. april 2019 |
Alcabean
|
|
5. april 2019 |
Thorium
+ Detest + Terrorpy
|
|
3. april 2019 |
Baby Jesus
+ Battersea Junction
|
|
30. marts 2019 |
Iron Fire + Killing + Metal Cross
Arr.: Metal Mekka
|
|
29. marts 2019 |
Datarock (NO)
+ The Recorded Voice
|
|
23. marts 2019 |
Bo Evers
|
|
16. marts 2019 |
Tee Bee & Friends + Humdinger
|
|
15. marts 2019 |
HATESPHERE
+ LIVLØS + XENOBLIGHT
|
|
8. marts 2019 |
The Brotherhood of Sonic Love
+ Small Time Kicks
|
|
6. marts 2019 |
Tinderbox Band Battle – 2. finaleaften
m. Crown The Beast, Awake The Lights, Insign, Kalaset, Kill Trip
|
|
2. marts 2019 |
Jundyard Drive
+ Walking Rumor
|
|
16. februar 2019 |
Lucer & Tigerswan
|
|
15. februar 2019 |
Make Metalcore Great Again
w. Between Oceans + Beneath The Silence + Wolves Among Us + Auralist
|
|
26. december 2018 |
DIRTY DEEDS & MASTER OF PUPPETS
|
|
15. december 2018 |
MUSIKERDAG ODENSE 2018ARR.: ORA
|
|
7. december 2018 |
SLÆGT, DEAD VOID, TARDUS MORTEM – ARR.: METAL MEKKA
|
|
10. november 2018 |
SLOWJOINT+ TOTEM +TUSMØRKEJUVEL
|
|
9. november 2018 |
SHOWCASES: OPLEV ÅRETS MUDCREW! PT 2 – M. TRAILERPARK:JESUS, BOUND BY LAW, WE ARE WHAT’S LEFT & HALCYON HOPE
|
|
2. november 2018 |
SHOWCASES: OPLEV ÅRETS MUDCREW! PT 1 – M. FENNEC ON FIRE & CROWN THE BEAST
|
|
20. oktober 2018 |
BAEST & I’LL BE DAMNED+ RAL
|
|
7. oktober 2018 |
L. WOOD JOY (DK)ARR.: JAZZENS VENNER FYN
|
|
5. oktober 2018 |
SANNE JAM OG EN LILLE POSE STØJ – ARRANGØR: SANNE JAM OG EN LILLE POSE STØJ
|
|
30. september 2018 |
LOLLIPOPS + CHIMBOS REVIVAL AFLYSTARR.: EVENTYRBEAT
|
|
29. september 2018 |
KANSAS CITY SPECIAL – ELECTRO SWING
|
|
28. september 2018 |
ICEAGE+ SHINY DARKLY
|
|
22. september 2018 |
PEDE B & MUND DE CARLO+ RUDBÆK
|
|
21. september 2018 |
BOGFINKEVEJ+ TIMUR
|
|
14. september 2018 |
HELL COMES AROUND III RELEASE PARTYHAPPY HOUR KL 17 – 18
|
|
7. september 2018 |
GENERATOR BLOCK PARTY X KANSAS CITY METAL STAGEI SLOTSGADE
|
|
1. september 2018 |
BLÅ NÆTTER & BJERGTAGET+ SUPPORT
|
|
25. august 2018 |
DEN GRIMME ÆLLING I MUNKE MOSE
|
|
24. august 2018 |
DEN GRIMME ÆLLING I MUNKE MOSE
|
|
23. august 2018 |
DEN GRIMME ÆLLING I MUNKE MOSE
|
|
22. august 2018 |
DEN GRIMME ÆLLING I MUNKE MOSE
|
|
21. august 2018 |
DEN GRIMME ÆLLING I MUNKE MOSE
|
|
2. juni 2018 |
PURE FESTIVAL
|
|
1. juni 2018 |
PURE FESTIVAL
|
|
19. maj 2018 |
STRANGERS ON A TRAINFROM A HERMIT´S HEART
|
|
18. maj 2018 |
METAL MEKKA – SUMMIT, HEIDRA, GRIMNER ARR.: METAL MEKKA
|
|
4. maj 2018 |
SÅ LÆNGE JEG LEVER – EN HYLDEST TIL JOHN MOGENSEN M. DANMARKS JOHN
|
|
28. april 2018 |
KIRA SKOV M. BAND
|
|
27. april 2018 |
RED WARSZAWA+ MERCYFOX
|
|
21. april 2018 |
KANSAS CITY SPECIAL – REGGAE
|
|
20. april 2018 |
PLEKTER TOUR FEAT. DAN ROSE, EYE WIN HOE & PONTI ARR.: ORA
|
|
14. april 2018 |
THE WHITE DOMINOS + MAWIC
|
|
12. april 2018 |
TINDERBOX BAND BATTLE DEAD WITCH + SLIP THE VOID + STRANGERS IN TOWN + TIMUR + YOUDAS
|
|
6. april 2018 |
FENNEC ON FIRE + JOHAN SOLO
|
|
24. marts 2018 |
JANSBERG + EWAN MACINTYRE BAND
|
|
9. marts 2018 |
FASTPOHOLMEN THE SKAVENGERS
|
|
3. marts 2018 |
EMERGENZA FESTIVAL INDLEDENDE RUNDE NR. 3 ARR.: EMERGENZA FESTIVAL
|
|
2. marts 2018 |
EMERGENZA FESTIVAL INDLEDENDE RUNDE NR. 2 ARR.: EMERGENZA FESTIVAL
|
|
1. marts 2018 |
EMERGENZA FESTIVAL INDLEDENDE RUNDE NR. 1 ARR.: EMERGENZA FESTIVAL
|
|
24. februar 2018 |
HAMFERÐ (FO) + CAUSTIC + NORÐ
|
|
2. december 2017 |
UNDERGANG + PHRENELITH + DEIQUISITOR + TAPHOS + BLACK TRITONUS ARR.: METAL MEKKA
|
|
29. november 2017 |
MILBURN + WHITEWOODS ROCK
|
|
25. november 2017 |
BO EVERS
|
|
11. november 2017 |
SONUS M. DEAD WITCH + ARSENIC ADDICT + SIMONE STENSGAARD ROLSTED
|
|
10. november 2017 |
PLEKTER METAL TOUR FT. NORD, ODD PALACE & ROYAL DECEIT
|
|
5. november 2017 |
STORT INDENDØRS LOPPEMARKED
|
|
4. november 2017 |
KANSAS CITY SPECIAL – PUNK M. PISSED (PSD) + POWER REGRESSION + SMALL TOWN KICKS
|
|
3. november 2017 |
DE FORBANDEDE & GRUSOM + SILHUETTE
|
|
28. oktober 2017 |
SHE’S A SAILOR
|
|
21. oktober 2017 |
SPREADING THE CORE ARR.: HARDCORE UNDERGROUNDK
|
|
7. oktober 2017 |
SONUS M. MIDLANDS + HAGGERT + 42
|
|
6. oktober 2017 |
IMPALERS, ADVERSOR, DEADFLESH, ARSENIC ADDICT ARR.: METAL MEKKA
|
|
30. september 2017 |
KANSAS CITY SPECIAL – ELEKTRO SWING
|
|
23. september 2017 |
ASGER TECHAU + SUPPORT
|
|
22. september 2017 |
TEENAGE LOVE + DIANE DARK
|
|
16. september 2017 |
ONE MACHINE (UK/US) GHOST SHIP OCTAVIUS (US) + MERIDIAN (DK)
|
|
16. september 2017 |
[PSD] + THE NIMBWITS + KILLING
|
|
1. september 2017 |
PÅ TVÆRS TOUR M. MANUS BELL – ANNELISE – LADY SMITA
|
|
26. august 2017 |
DEN GRIMME ÆLLING I MUNKE MOSE
|
|
25. august 2017 |
DEN GRIMME ÆLLING I MUNKE MOSE
|
|
24. august 2017 |
DEN GRIMME ÆLLING I MUNKE MOSE
|
|
23. august 2017 |
DEN GRIMME ÆLLING I MUNKE MOSE
|
|
22. august 2017 |
DEN GRIMME ÆLLING I MUNKE MOSE
|
|
17. juni 2017 |
PURE FESTIVAL
|
|
16. juni 2017 |
PURE FESTIVAL
|
|
4. juni 2017 |
LOPPEMARKED // OVER 100 STANDE //
|
|
3. juni 2017 |
SUMMIT, REWINDED OG PSD SIGER TAK TIL EAL
|
|
20. maj 2017 |
ANNOMINUS + THE VISION ABLAZE + WHEN WATER RUNS DEEP
|
|
18. maj 2017 |
SONUS M. TBA
|
|
13. maj 2017 |
SYSTEMA SOLAR ARR.: SECOND TO THE LEFT
|
|
12. maj 2017 |
MER´ RAPFEST M. PRODUKTIONEN + OIR + SVEND SPYT + SUR URT + MICHAEL FYNNE + RUDBÆK & FRI-TIDEN + CHEN + LARS VIRKLI + DYNAMIKKEN
|
|
11. maj 2017 |
MER´ RAPFEST M. KASPER KEVIN + UDEN BILLET + BAWL + FACADEN + MUKAFUKA + JANUS FORSSLING
|
|
6. maj 2017 |
DENOUEMENT + MERIDIAN + MOM CALLS ME THUNDER
|
|
21. april 2017 |
ELECTRIC ELEPHANTS + SUPPORT
|
|
13. april 2017 |
SONUS M. MAWIC + JOHAN SOLO
|
|
8. april 2017 |
KANSAS CITY SPECIAL – REGGAE M. LAPPA LUMA + I-TRIO + W.M.P
|
|
1. april 2017 |
MER´ ELEKTRONISK FEST
|
|
31. marts 2017 |
MER´ ELEKTRONISK FEST
|
|
30. marts 2017 |
MER´ ELEKTRONISK FEST
|
|
28. marts 2017 |
TINDERBOX BAND BATTLE M. MAWIC + FENNEC ON FIRE + CAPITAL OF NOWHERE + KOMA + A MAN FROM JUPITER
|
|
24. marts 2017 |
PHAUNA + A MAN FROM JUPITER + BIG SKY COUNTRY
|
|
22. marts 2017 |
BURNING VELVET LONG TALL JEFFERSON + POOR NAMELESS BOY
|
|
12. marts 2017 |
LOPPEMARKED
|
|
11. marts 2017 |
FENNEC ON FIRE + MODEST
|
|
4. marts 2017 |
EMERGENZA FESTIVAL – INDLENDE RUNDE 3
|
|
3. marts 2017 |
EMERGENZA FESTIVAL – INDLENDE RUNDE 2
|
|
2. marts 2017 |
EMERGENZA FESTIVAL – INDLENDE RUNDE 1
|
|
24. februar 2017 |
FJÆSTAD
|
|
19. februar 2017 |
THE CLIFFTERS ARR.: EVENTYRBEAT
|
|
18. februar 2017 |
MER´ METALFEST I SAMARBEJDE MED METAL MEKKA
|
|
17. februar 2017 |
MER´ METALFEST I SAMARBEJDE MED METAL MEKKA
|
|
16. februar 2017 |
MER´ METALFEST I SAMARBEJDE MED METAL MEKKA
|
|
11. februar 2017 |
SUMMIT + LIGHTBULB SON +ISBJÖRG
|
|
10. februar 2017 |
UMAGE TOUR M. BINÆR & KEJSER A + PETER NELDEBORG LARSEN (DEBUT-KONCERT)
|
|
3. februar 2017 |
KANSAS CITY SPECIAL – JAZZ
|
|
26. december 2016 |
DIRTY DEEDS + MASTER OF PUPPETS
|
|
3. december 2016 |
DAWN OF DEMISE + BÆST + PANOFOBIA
|
|
1. december 2016 |
STEFFEN JUNGERSEN ROCK & RØVERHISTORIER
|
|
19. november 2016 |
WHEN WATER RUNS DEEP NORÐ
|
|
18. november 2016 |
NIKLAS SCHNEIDERMANN + SUMMIT
|
|
12. november 2016 |
KANSAS CITY SPECIAL – FUTURE 3000
|
|
5. november 2016 |
SONUS M. CAPITAL OF NOWHERE + LIGHTBULB SON + DENOUEMENT
|
|
4. november 2016 |
CLARA SOFIE + DIANE DARK
|
|
29. oktober 2016 |
FOR AKIA + SILENT PEOPLE
|
|
21. oktober 2016 |
FOSSILS JET BLACK
|
|
16. oktober 2016 |
FICTION PLANE + FENNEC ON FIRE
|
|
14. oktober 2016 |
ZOO ME NOW *ÅRETS LIVEBAND 2013 * + HALCYON HOPE
|
|
8. oktober 2016 |
SONUS M. PANOFOBIA + ORGANIK + SUMMIT
|
|
7. oktober 2016 |
BENJAMIN FRANCIS LEFTWICH + GEORGE COSBY + TRAVIS AS A TOURIST
|
|
17. september 2016 |
NØRDERNE OVERTAGER VERDENSHERREDØMMET
|
|
3. september 2016 |
KANSAS CITY SPECIAL – HØSTFEST M. JACOB AND THE WINDFLOWER + BLUE COFFEE
|
|
27. august 2016 |
DEN GRIMME ÆLLING I MUNKE MOSE – EN DEL AF H.C. ANDERSEN FESTIVALS
|
|
26. august 2016 |
DEN GRIMME ÆLLING I MUNKE MOSE – EN DEL AF H.C. ANDERSEN FESTIVALS
|
|
25. august 2016 |
DEN GRIMME ÆLLING I MUNKE MOSE – EN DEL AF H.C ANDERSEN FESTIVALS
|
|
28. maj 2016 |
ELECTROSWING AFTERPARTY – HAVNEKULTURFESTIVALLEN 2016 KOTTESGADE 21, 5000 ODENSE C
|
|
27. maj 2016 |
ELECTROSWING AFTERPARTY – HAVNEKULTURFESTIVALLEN 2016 KOTTESGADE 21, 5000 ODENSE C
|
|
26. maj 2016 |
SONUS M. PISSE, FOX ANDERSON & ABOUT:BLANK
|
|
7. maj 2016 |
KANSAS CITY SPECIAL – KOPI M. DANMARKS JOHN (JOHN MOGENSEN KOPI) & TDCB (TINA DICKOW KOPI)
|
|
29. april 2016 |
RED WARSZAWA
|
|
23. april 2016 |
SEVEN THORNS + DEADFLESH
|
|
15. april 2016 |
METAL MEKKA: THE WORLD STATE, DE FORBANDEDE, SILHOUETTE ARR.: METAL MEKKA
|
|
8. april 2016 |
DELTABURST + SUMMIT + REWINDED
|
|
7. april 2016 |
SONUS! WHEN WATER RUNS DEEP + WOLFRAM + WALKING RUMOR ARR.: SONUS
|
|
6. april 2016 |
RIFF ACADEMY MED MIKA VANDBORG OG SØREN ANDERSEN ARR.: DMF
|
|
25. marts 2016 |
BISSE + DEN FJERDE VÆG + JIJIKUSANDA
|
|
18. marts 2016 |
KANSAS CITY SPECIAL – PUNK
|
|
12. marts 2016 |
HVERDAGENS HELTE + KASPERKEVIN
|
|
11. marts 2016 |
ENCYRCLE + SLÆGT + PANOFOBIA ARR.: METAL MEKKA
|
|
5. marts 2016 |
STICKY FINGERS – SWAP MEET
|
|
4. marts 2016 |
MELUSIVE MARCO MONARCH
|
|
27. februar 2016 |
EMERGENZA FESTIVAL INDLEDENDE RUNDE 3 – FORSALG VIA BANDS
|
|
26. februar 2016 |
EMERGENZA FESTIVAL INDLEDENDE RUNDE 2 – FORSALG VIA BANDS
|
|
25. februar 2016 |
EMERGENZA FESTIVAL INDLEDENDE RUNDE 1 – FORSALG VIA BANDS
|
|
20. februar 2016 |
KANSAS CITY SPECIAL – REGGAE II
|
|
26. december 2015 |
DIRTY DEEDS + MASTER OF PUPPETS
|
|
7. december 2015 |
PICTURE THE MUSIC – FERNISERING ARR.: COPENHAGEN PHOTO FESTIVAL
|
|
5. december 2015 |
KANSAS CITY SPECIAL – DRUM & BASS M. BLACK DANIELS + REWINDED + NICO DEFROST
|
|
28. november 2015 |
ANNOMINUS + THE VISION ABLAZE + EON VOID
|
|
21. november 2015 |
KANSAS CITY SPECIAL – VIKING M. VANIR + HEIDRA + SYLVATICA
|
|
13. november 2015 |
DAD ROCKS + SUMMIT
|
|
6. november 2015 |
MONRAD & RISLUND
|
|
2. november 2015 |
SWIM DEEP + SUPPORT
|
|
30. oktober 2015 |
SWINDLER + RUINED + SPECIAL GUEST
|
|
23. oktober 2015 |
HYLDESTKONCERT MED GASBOX ARR.: KIM LARSEN FANKLUB & GASOLIN’ – KIM LARSEN FANGRUPPE
|
|
23. oktober 2015 |
KIM LARSEN HYLDESTFEST ARR.: KIM LARSEN FANKLUB & GASOLIN’ – KIM LARSEN FANGRUPPE
|
|
17. oktober 2015 |
ERICA DIME + GLÖDE & BAND
|
|
15. oktober 2015 |
AUDITIONDAYS W. DAN ROSE + LONESOME DUKE & SLIP THE VOID ARR. ORA
|
|
10. oktober 2015 |
THE BOY THAT GOT AWAY + THE END OF ROSALINA
|
|
9. oktober 2015 |
THE ATTIC SLEEPERS + DEERBORN
|
|
3. oktober 2015 |
KANSAS CITY UPCOMING
|
|
2. oktober 2015 |
ELECTRO SWING PÅ FLAKHAVEN SWING REPUBLIC + JUDA-BUG + BLITZKRIEGER
|
|
25. september 2015 |
JUNCKER (SOLO) + SILLE NILSSON + JOHAN SOLO
|
|
18. september 2015 |
MOSES “ANDREAS” + FAUNEA + JONAS
|
|
12. september 2015 |
SMALL TIME GIANTS OBS INGEN SUPPORT
|
|
11. september 2015 |
KANSAS CITY SPECIALS RNB
|
|
22. august 2015 |
DEN GRIMME ÆLLING GRØNNEGADE, 5000 ODENSE C
|
|
21. august 2015 |
DEN GRIMME ÆLLING GRØNNEGADE, 5000 ODENSE C
|
|
20. august 2015 |
DEN GRIMME ÆLLING GRØNNEGADE, 5000 ODENSE C
|
|
23. juli 2015 |
SOMMER-HYGGE-GRILL-ARRANGEMENT UNDER ÅBEN HIMMEL PRØSENTATION VORES NYE UDENDØRSSCENE
|
|
5. juni 2015 |
KANSAS CITY SPECIALS – ELECTRO SWING
|
|
16. maj 2015 |
STØTTEKONCERT FOR OVERSETE BØRN ARR.: UNGDOMMENS RØDE KORS
|
|
8. maj 2015 |
KANSAS CITY SPECIALS – OVENPAA HIPHOP
|
|
23. april 2015 |
VITA BERGEN (S) OBS INGEN SUPPORT
|
|
18. april 2015 |
HERMAN HERMITS (GB) + SPECIAL GUESTS ARR.: EVENTYRBEAT
|
|
17. april 2015 |
KANSAS CITY SPECIALS – ROCK DEED IN KARMA, AVENOR, GRUSOM, MIDLANDS
|
|
11. april 2015 |
DARKNESS FALLS + MOSES: ANDREAS
|
|
3. april 2015 |
KANSAS CITY SPECIALS – ELECTRO SWING ECHOES, SWING REPUBLIC M.FL.
|
|
1. april 2015 |
DARK HORSES (UK) AFLYST MELUSIVE
|
|
28. marts 2015 |
SATURDAY NIGHT ROCK LIVE TURBOCHILD, RED HOUSE ALIAS, ALTERPROOF, THE LAST CHOSEN BOY, JOHNNY WUNDERBAUM
|
|
27. marts 2015 |
RAUNCHY + DIAMOND DRIVE + ANNOMINUS
|
|
19. marts 2015 |
SEA CHANGE (N) OBS INGEN SUPPORT
|
|
14. marts 2015 |
RED WARSZAWA
|
|
13. marts 2015 |
KANSAS CITY SPECIALS – REGGAE + LAPPA LUMA & CHRIS AKA JUST A MAN
|
|
7. marts 2015 |
KANSAS CITY UPCOMING KANSAS CITY UPCOMING ER EN ENDAGS-FESTIVAL FOR OG AF ILDSJÆLE. MED MUSIKKEN I CENTRUM VIL AFTENEN BYDE PÅ EN VIFTE AF MUSIK I ALLE GENRER
|
|
28. februar 2015 |
EMERGENZA FESTIVAL INDLEDENDE RUNDE 3
|
|
27. februar 2015 |
EMERGENZA FESTIVAL INDLEDENDE RUNDE 2
|
|
26. februar 2015 |
EMERGENZA FESTIVAL INDLEDENDE RUNDE 1
|
|
21. februar 2015 |
SEMESTERSTARTSFEST PÅ SDU
|
|
20. februar 2015 |
PAPER TIGERS + THE LINGERTONES
|
|
13. februar 2015 |
ERICA DIME + JOHAN SOLO
|
|
6. februar 2015 |
PAPER CRANES + DELTABURST
|
|
31. januar 2015 |
SADA VIDOO + W.M.P (LIVE)
|
|
29. november 2014 |
CAPER CLOWNS MIDLANDS
|
|
22. november 2014 |
MONRAD & RISLUND – EKSTRA SHOW ØLSMAGNING & SHOW
|
|
21. november 2014 |
MONRAD & RISLUND ØLSMAGNING & SHOW
|
|
15. november 2014 |
MIKE TRAMP M. BAND (TRIO)
|
|
13. november 2014 |
MASTERCLASS 2014 M. NIELS RYDE, MIKKEL NORDSØ & KLAUS MENZER
|
|
8. november 2014 |
ANNOMINUS + END MY SORROW
|
|
7. november 2014 |
SAN REXUS + LYRISKE TILBØJELIGHEDER ELU + GRUNDSTOF + TIMUR, KASPER KEVIN & JANUS FORSSLING
|
|
1. november 2014 |
DIRTY OLD TOWN CLIMB IT BABY
|
|
25. oktober 2014 |
EMPIRE OF DOOM + SUPPORT
|
|
18. oktober 2014 |
PLÖK FOSSILS
|
|
17. oktober 2014 |
LIQUIPHI + KAIKA + W.M.P (LIVE) FEAT ELISABET KARBERG, LARLE DAMSGÅRD & MISS ATTITUDE
|
|
11. oktober 2014 |
KANSAS CITY UPCOMING KANSAS CITY UPCOMING ER EN ENDAGSFESTIVAL FOR OG AF ILDSJÆLE
|
|
10. oktober 2014 |
TOPSKUD & DYNAMIKKEN + SIMON ADEL (BEATBOX) + BUSINESS UNUSUAL + RUDBÆK & FRI-TIDEN + BUZZER
|
|
3. oktober 2014 |
GORGON STRIKE DELTABURST
|
|
19. september 2014 |
ANUBIS GATE, EXPATRIATED, TBA ARR: METAL MEKKA
|
|
13. september 2014 |
INOUWEE OBS INGEN SUPPORT
|
|
5. september 2014 |
BLACK SHEEP PARTY I NY VESTERGADE
|
|
23. august 2014 |
THOMAS HELMIG & TV-2 I KONGENS HAVE
|
|
19. juni 2014 |
ROBERT PLANT AND SENSATIONAL SPACE SHIFTERS I DEN FYNSKE LANDSBY
|
|
30. maj 2014 |
SLYNGELTOUR 2014 TUDSEGAMMELT & SJAKKET + RUDBÆK & FRI-TIDEN
|
|
16. maj 2014 |
BELLS, ECHO & RUMHUND + SUPPORT
|
|
9. maj 2014 |
MARIA TIMM + SUPPORT
|
|
2. maj 2014 |
NØRDERNE VENDER TILBAGE ONE COMEDY SHOW TO RULE THEM ALL
|
|
25. april 2014 |
AUDITION DAYS W./ DAN ROSE + PHANTOM PANDAS + BURNING SPRING
|
|
18. april 2014 |
FALL OF PANTHEON + SYLVATICA + DREADLORD ARR.: METAL MEKKA
|
|
12. april 2014 |
HATESPHERE + BLOOD LABEL
|
|
5. april 2014 |
FÖRTRESS + SEA
|
|
29. marts 2014 |
KANSAS CITY UPCOMING EN ENDAGS-FESTIVAL FOR OG AF ILDSJÆLE
|
|
22. marts 2014 |
DOKTORDOKTOR + SUPPORT
|
|
21. marts 2014 |
DANCE WITH DIRT + SUPPORT
|
|
15. marts 2014 |
JUDAS KISS + SMOBAR (DE) + TRIGGERBONE
|
|
21. februar 2014 |
POINT BLANK + LYRISKE TILBØJELIGHEDER
|
|
14. februar 2014 |
BITE THE BULLET + TRIP WITHOUT A TICKET
|
|
8. februar 2014 |
J. ARLIN + THEPOLARSHIT
|
|
31. januar 2014 |
SPEKTR + ROXY JULES
|
|
24. januar 2014 |
BONAFIDE (SE) + HALCYON HOPE
|
|
14. december 2013 |
RED WARSZAWA + NEDKØLING: HEIVEN
|
|
6. december 2013 |
THE WHITE ALBUM + CLIMB IT BABY
|
|
18. november 2013 |
DÜNÉ – AKUSTISK KONCERT + GAVYN BAILEY (US)
|
|
9. november 2013 |
MELUSIVE & METTRO
|
|
8. november 2013 |
SYREREGN OG PAPER TIGERS + SUPPORT
|
|
1. november 2013 |
DISSING & LAS SYNGER DYLAN FEATURING BANDET
|
|
19. oktober 2013 |
MERCENARY / ESSENCE + ELECTRIC HELLRIDE + DEMERSAL
|
|
18. oktober 2013 |
CAPER CLOWNS & SONS OF LEGENDARY FATHERS
|
|
11. oktober 2013 |
IDA GARD + SOFIE KØ
|
|
4. oktober 2013 |
THE BLUE VAN – ACOUSTIC FALL TOUR 2013 + JØRCK
|
|
21. september 2013 |
FLØDEKLINIKKEN + SKRIFTLIGT FRAVÆR + SAN REXUS
|
|
13. september 2013 |
PONYBLOD + MARVELOUS MOSELL + TOPSKUD
|
|
25. maj 2013 |
MELLEMBLOND + DIRTY OLD TOWN (SOLO)
|
|
24. maj 2013 |
ECHO ME + WOLF RIVER
|
|
17. maj 2013 |
GO GO BERLIN + TALLAHASSEE DASH
|
|
10. maj 2013 |
JUNCKER (SOLO) + NORDKAP
|
|
8. maj 2013 |
SKULLCLUB + ANNOMINUS
|
|
26. april 2013 |
SLOWOLF + SLEEP, YOU RESTLESS HEART
|
|
25. april 2013 |
PEDE B & DJ NOIZE + TOPSKUD
|
|
20. april 2013 |
RANGLEKLODS + TOBIASHJULER
|
|
19. april 2013 |
CREAM OF CLAPTON + BLUE STEEL
|
|
13. april 2013 |
MIKE TRAMP + SON OF CAESAR
|
|
12. april 2013 |
BLACK CITY + STELLA BLACKROSE
|
|
6. april 2013 |
KITES AND KOMETS + SUPPORT
|
|
5. april 2013 |
BliGlad
|
|
8. marts 2013 |
Eaggerstunn
|
|
2. marts 2013 |
Emergenza Festival 2013
|
|
1. marts 2013 |
Emergenza Festival 2013
|
|
28. februar 2013 |
Emergenza Festival 2013
|
|
27. februar 2013 |
Emergenza Festival 2013
|
|
22. februar 2013 |
Artificial Brothers + Jonas Villumsen
|
|
26. december 2012 |
Enter Sandman + Mercyful Diamond
|
|
14. december 2012 |
Red Warszawa+ Nedkøling: Caroline and the treats
|
|
8. december 2012 |
Tako Lako
|
|
7. december 2012 |
Audition Days w/ Fairytale Garden, Norrlys, Barking Bricks & Caper Clowns
|
|
30. november 2012 |
Moron Police + Free Pariah
|
|
24. november 2012 |
Julie Maria+ Tobias Stenkjær (solo)
|
|
23. november 2012 |
Tolsgaard & Pretzmann + Support: Per Vorm
|
|
17. november 2012 |
The Good The Bad + Climb It Baby
|
|
16. november 2012 |
Helsinki Poetry + Barking Bricks
|
|
10. november 2012 |
Tobias Trier+ Den Fjerde Væg
|
|
9. november 2012 |
Rum 37 + Etagen Under
|
|
8. november 2012 |
Headbangers Ball Tour 2012w/ ESSENCE, SCARRED BY BEAUTY & RISING
|
|
3. november 2012 |
Marie Fisker + Echo Me + Telé Rouge
|
|
2. november 2012 |
Strychnos + Undergang + Priaprism
|
|
25. oktober 2012 |
Akoma + Lily and the Wicked Strings
|
|
20. oktober 2012 |
Kitty Wu + Lee’s Way Out
|
|
19. oktober 2012 |
Dig & Mig + De Høje Hæle + Sort Sekund
|
|
12. oktober 2012 |
Niklas + Dynamikken
|
|
4. oktober 2012 |
DM i sangskrivning
|
|
2. oktober 2012 |
Mike Tramp
|
|
28. september 2012 |
Lydmor
|
|
27. september 2012 |
Sky Architects + Camilla Skjærbæk m. band + Melusive
|
|
20. september 2012 |
Caper Clowns + Kristine Hoelgaard + The Rosie Way +BlackboxRed
|
|
14. september 2012 |
Küra (DK/ISL) + Carlis
|
|
5. september 2012 |
Boil + Diamond Drive + Ironguard
|
|
1. september 2012 |
Frantic Amber + Impalers + Dead Man’s Symphony!
|
|
28. juni 2012 |
Tom Jones I samarbejde med JVB Concerts
|
|
16. juni 2012 |
Dirty Old Town + Freddy and the Phantoms + Johan Solo
|
|
2. juni 2012 |
Metal Mekkas åbningskoncert Ripe + Battery + Supera Vitae
|
|
19. maj 2012 |
Rumpistol + MØ
|
|
10. maj 2012 |
LIS ER STILLE TOURING THE HUMAN HEAD WITH SPEkTR
|
|
5. maj 2012 |
Babylove & The Van Dangos + General Knas & Ragga Pack
|
|
28. april 2012 |
Our Broken Garden + Penny Police + Lydmor
|
|
27. april 2012 |
Feng Li + Gunn
|
|
20. april 2012 |
The Interbeing + Invisius + Clockwork Protocol
|
|
19. april 2012 |
Complicated Universal Cum & The Good The Bad
|
|
14. april 2012 |
Choir Of Young Believers + Valby Vokalgruppe
|
|
7. april 2012 |
Svartsot + Sylvatica
|
|
31. marts 2012 |
Leaves Festival – 2 dags festival
|
|
30. marts 2012 |
Leaves Festival – 2 dags festival
|
|
10. marts 2012 |
The Kandidate + Rising + Gurldörl
|
|
9. marts 2012 |
The Broken Beats + With no Arms and Legs + Caper Clowns
|
|
3. marts 2012 |
Emergenza Festival 2012 – Indledende runde #4
|
|
2. marts 2012 |
Emergenza Festival 2012 – Indledende runde #3
|
|
1. marts 2012 |
Emergenza Festival 2012 – Indledende runde #2
|
|
29. februar 2012 |
Emergenza Festival 2012 – Indledende runde #1
|
|
25. februar 2012 |
Fastpoholmen
|
|
24. februar 2012 |
Songwriter Fightnight
|
|
16. februar 2012 |
The New Low + Numbnuts
|
|
10. februar 2012 |
Artillery + Out Of Autumn
|
|
9. februar 2012 |
Gine Bryld + Tommy John
|
|
3. februar 2012 |
Surfact+ Killboy Runaway
|
|
10. december 2011 |
Melusive + Climb it Baby + Avenor + Made to Measure
|
|
9. december 2011 |
Red Warszawa
|
|
3. december 2011 |
Pato Siebenhaar + The Eclectic Moniker
|
|
26. november 2011 |
Marybell Katastrophy Support: Q & Morten Søndergaard
|
|
25. november 2011 |
Plök + The Shitblizzards + The Skavengers
|
|
24. november 2011 |
RISING + Helhorse
|
|
20. november 2011 |
Sebastian – Solo
|
|
19. november 2011 |
Spectral Mortuary + Death Comes Pale + The Cleansing + Castrensis
|
|
18. november 2011 |
We Are + Mirrorvile
|
|
11. november 2011 |
Vanir + Heidra + Huldre
|
|
5. november 2011 |
Songwriter Fightnight
|
|
4. november 2011 |
Shanghai + Avenor
|
|
3. november 2011 |
Deathstars
|
|
22. oktober 2011 |
Contrition + Aphyxion + Clockwork Protocol
|
|
15. oktober 2011 |
Johan Solo + Rune & The Brakemen + OctoberSound
|
|
1. oktober 2011 |
Alcoholic Faith Mission + Deer Bear
|
|
22. september 2011 |
Rasmus Walter + UFO
|
|
3. september 2011 |
DM i sangskrivning 2011
|
|
2. september 2011 |
Trentemøller + Oh Land + Darkness Falls (OBS!: Sted: Albani Bryggerierne i Tværgade, Odense)
|
|
24. juni 2011 |
Studieslutfest med The Floor Is Made Of Lava + Vinnie Who + We Are (tidl. Them Socks)
|
|
3. juni 2011 |
L.O.C. på Amfiscenen KaPoW Concerts Præsenterer
|
|
21. maj 2011 |
Vi Sidder Bare Her Leth + Simpson + Toksvig
|
|
20. maj 2011 |
Boil + The Interbeing + Siamese Fighting Fish
|
|
12. maj 2011 |
Jam Night
|
|
30. april 2011 |
Von Dü + Chin Ono + Ra$ Money
|
|
23. april 2011 |
Wrong Side Of Vegas Release Party med Highway Child & Long Boy Larsen
|
|
21. april 2011 |
Jam Night
|
|
9. april 2011 |
Svartsot + Forcentury + Sylvatica
|
|
1. april 2011 |
Chimes & Bells + One Year From Home + Balloon Magic
|
|
25. marts 2011 |
Atoi + Support : MOR
|
|
23. marts 2011 |
Fish (UK) (Ex-Marillion)
|
|
17. marts 2011 |
Jam Night
|
|
12. marts 2011 |
Frenkie & Kalil
|
|
5. marts 2011 |
The William Blakes + Support: Let Me Play Your Guitar
|
|
25. februar 2011 |
Songwriter Fightnight
|
|
24. februar 2011 |
Niels Skousen med band
|
|
17. februar 2011 |
Jam Night
|
|
4. februar 2011 |
My Evil Twin + Free Pariah
|
|
10. december 2010 |
Red Warszawa Juleshow Arr.: Studenterhuset
|
|
9. december 2010 |
Hatesphere + Special Guest: Invisius (Pilgrimz har aflyst)
|
|
4. december 2010 |
100 Knives Inside Road To Manilla & Clockwork Protocol
|
|
26. november 2010 |
The Peacocks (CH) + Racing Decays
|
|
25. november 2010 |
Billy Cross og Aske Jacoby Guitar JamSession
|
|
19. november 2010 |
4 Guys From the Future + Dorias Baracca
|
|
12. november 2010 |
Death Metal Night Corpus Mortale, Castrensis & Defilementory
|
|
6. november 2010 |
Sterling + Dj Willie Mays
|
|
5. november 2010 |
Shotgun Revolution + Support: Melusive
|
|
29. oktober 2010 |
The Malpractice (tidl. I Am Bones) + Among Relatives
|
|
23. oktober 2010 |
The Shit Blizzards’ Releaseparty m/ Cold Night for Alligators, Asphyxion & Inbreeding Rednecks
|
|
21. oktober 2010 |
Sedated Angel + Powderhog + Cherry Overdrive
|
|
16. oktober 2010 |
1 2 3 4 (Bandets allersidste koncert!!) + Jeremy Sparrow
|
|
9. oktober 2010 |
Apollo + Avalyn
|
|
2. oktober 2010 |
RØVTOUR2010 Unbelief + Downswitch + Memorial + Terra Falls
|
|
30. september 2010 |
Stella Blackrose + Support: Judas Kiss
|
|
24. september 2010 |
Trigger the Bloodshed (UK) + The Dead Lay Waiting (UK)
|
|
23. september 2010 |
Audition Days – Arr.: ORA Free Pariah + Show Go Maniac + Sixten Sparre + The Mocks
|
|
18. september 2010 |
Thee Attacks + The Bang Bang Brain
|
|
7. september 2010 |
Rock Hard Power Spray + Vomit Supreme LIVE 2010
|
|
4. september 2010 |
Mew – Kashmir Support: GUNN
|
|
28. august 2010 |
Kansas City Live 2010 med bl.a. Kellermensch, Vomit Supreme, Under Al Kritik m.fl.
|
|
27. august 2010 |
Kansas City Live 2010 med bl.a. I Got You On Tape, The Kandidate, Death Valley Sleepers, Manual m.fl.
|
|
2. juli 2010 |
The Dreams
|
|
25. juni 2010 |
Oh No Ono + Support: Stork and Owl
|
|
24. juni 2010 |
Loveshop + Turboweekend + Lars and The Hands of Light
|
|
11. juni 2010 |
Third Eye
|
|
4. juni 2010 |
Everyday All Night Scarred By Beauty + Vira + CrackMordaz + Fugleskarn + Intelligent Pushing
|
|
28. maj 2010 |
Powderhog + Judas Kiss
|
|
21. maj 2010 |
Dinojax + Terminal
|
|
15. maj 2010 |
Baby Woodrose + HIGHWAY CHILD
|
|
8. maj 2010 |
Dawn of Demise + The Cleansing + Spectral Mortuary
|
|
30. april 2010 |
Striving Vines + We Defeated the Jedi Knights
|
|
24. april 2010 |
Manticora + Third Eye
|
|
16. april 2010 |
When Saints Go Machine + THE SPY IN THE MEs & VOICEdo-ÉNEMEs + Eim Ick
|
|
10. april 2010 |
Artillery + Chainfist
|
|
3. april 2010 |
Mani Spinx + Them Socks
|
|
26. marts 2010 |
(Hed) P.E. (US) + Attila
|
|
20. marts 2010 |
The Fall From Grace + Trusted Few & my dyingDay
|
|
13. marts 2010 |
I Got You on Tape – Vindere af P3 Guld 2010! + Jeremy Sparrow + Ghost Society
|
|
6. marts 2010 |
The New Era Tour Plök + Babylove and the Van Dangos + Gustav Foss
|
|
4. marts 2010 |
New Keepers of the Water Towers (SE) + PLÖW
|
|
26. februar 2010 |
Coco Moon + Anja Kickbusch & Band
|
|
20. februar 2010 |
Lars and The Hands of Light + KiM LAS
|
|
13. februar 2010 |
Kings of Dark Disco + I Sing the Body Electric
|
|
5. februar 2010 |
Unbelief Release Party
|
|
5. december 2009 |
ORA præsenterer AuditionDays Class Predictors + Black Horse + Them Socks + Strictly I’n’I
|
|
28. november 2009 |
AVALYN – STRÖM – A SUNDAY HONEYMOON
|
|
20. november 2009 |
KELLERMENSCH + The Youth
|
|
20. november 2009 |
Foredrag med Tim Hole (UK) Hvad skal der til for at slå igennem i England?
|
|
30. oktober 2009 |
AS WE FIGHT
|
|
2. oktober 2009 |
ARTILLERY + Serpent Saints + Clockwork Protocol
|
|
23. september 2009 |
SURFACT + PILGRIMZ
|
|
17. september 2009 |
THE PSYKE PROJECT + THE BURNING + ANGRIFIED
|
|
27. juni 2009 |
KANSAS CITY LIVE 09 HATEBREED (US) WARBRINGER (US) AS WE FIGHT ANGRIFIED UNBELIEF THE SHIT BLIZZARDS THIRD EYE
|
|
26. juni 2009 |
KANSAS CITY LIVE 09 HATEBREED (US) WARBRINGER (US) AS WE FIGHT ANGRIFIED UNBELIEF THE SHIT BLIZZARDS THIRD EYE
|
|
21. maj 2009 |
DISFEAR (SE) + NINE (SE) + support: Under Al Kritik
|
|
7. maj 2009 |
HIGHWAY CHILD + support: Judas Kiss
|
|
24. april 2009 |
THE RIVER PHOENIX + LILY ELECTRIC + Gustav Foss
|
|
17. april 2009 |
SVARTSOT + Koldbrann (NO) + Holmgang
|
|
27. marts 2009 |
SOULFLY (US) + support: Incite (US)
|
|
21. marts 2009 |
THE BLUE VAN + support: Wrong Side Of Vegas
|
|
13. marts 2009 |
MERCENARY + support: Submission + Unbelief
|
|
28. februar 2009 |
MEGALOMANIA 999 + Memorial + Downswitch + Hatred Conspiracy
|
|
7. februar 2009 |
LAST MILE + The 20Belows + The Hitchcocks
|
|
30. januar 2009 |
CRUCIFIX + Blodarv + Vardlokkur
|
|
26. december 2008 |
Metallica-jul m. MASTER OF PUPPETS
|
|
19. december 2008 |
Julebal med RED WARSZAWA
|
|
7. december 2008 |
DEUTERONOMIUM (FIN) + Immortal Souls (FIN) + Solace The Day
|
|
28. november 2008 |
VOLBEAT + support The Hitchcocks
|
|
13. november 2008 |
BETA SATAN + support Plök
|
|
31. oktober 2008 |
VADER (PL) + support Grave (SE) + Zonaria (SE) + Gilla Bruja (UK)
|
|
17. oktober 2008 |
BABYLOVE & THE VAN DANGOS + support Lukas Sherfey
|
|
3. oktober 2008 |
ILLDISPOSED + support Grimmthurs + Insicknia
|
|
21. september 2008 |
PAZAGE Fri Entré
|
|
7. september 2008 |
Fyns Fri Plademesse Fri Entré
|
|
6. september 2008 |
THE PSYKE PROJECT + support Foot To Face + Road To Manila,
|
|
2. august 2008 |
KANSAS CITY LIVE 08, feat. KASHMIR,
|
|
1. august 2008 |
KANSAS CITY LIVE 08, feat. KASHMIR,
|
|
6. juni 2008 |
BALI
|
|
31. maj 2008 |
ENTOMBED (SE) + ARTILLERY + Unbelief,
|
|
2. maj 2008 |
Hatesphere + Burning Skies (UK) + Stilhed,
|
|
24. april 2008 |
The Rhonda Harris + Martin Rude
|
|
12. april 2008 |
Marvel Hill + Ballistophonic
|
|
11. april 2008 |
Thorium + The Burning + Gob Squad,
|
|
4. april 2008 |
Powderhog + L.A. Prostitutes + Krackerjack,
|
|
30. marts 2008 |
Fyns Fri Plademesse Fri Entré
|
|
28. marts 2008 |
Baby Woodrose + The Setting Son + Wrong Side of Vegas,
|
|
22. marts 2008 |
Lis Er Stille + Mimas + Ahab,
|
|
20. marts 2008 |
Claus Hempler + support Neill C. Furio,
|
|
14. marts 2008 |
Dawn Of Demise + Foot To Face + Scamp,
|
|
8. marts 2008 |
The Floor Is Made Of Lava + Kiss Kiss Kiss,
|
|
6. marts 2008 |
Ivan Pedersen Band, Fri Entré
|
|
1. marts 2008 |
I Am Bones + Rock N Razz,
|
|
29. februar 2008 |
Megalomania 999 + Numbnuts + Body Core (SE),
|
|
15. februar 2008 |
DOBBELTKONCERT m/ Unexploded + Ras Bolding,
|
|
8. februar 2008 |
The Kissaway Trail + January Jaunt,
|
|
7. februar 2008 |
Dew-Scented (DE) + Severe Torture (NL) + Destinity (FR) + Spectral Mortuary (DK),
|
|
2. februar 2008 |
Plök + The Spy In The Mes – koncert og snigpremiere på US-tourfilm
|
|
26. januar 2008 |
Escaping Autumn + Downswitch + In All Her Ruin,
|
|
19. januar 2008 |
Chainfist + AnoxiA + Starrats,
|
|
26. december 2007 |
METALLICA-jul med Master Of Puppets. Support Guns N’ Roses Jam,
|
|
12. december 2007 |
Songwriters Circle præsenterer Per Worm + Forrest i Køen
|
|
1. december 2007 |
Emily and The Orgasm Addicts + Japanese Girlfriend,
|
|
1. december 2007 |
Plademesse, Fri Entré
|
|
26. november 2007 |
Bas Clinic med Lars Danielsson, Fri entré
|
|
24. november 2007 |
Modra EP release party + Unbelief + Indoctrination,
|
|
21. november 2007 |
Songwriters Circle præsenterer Chris Mounz + Joe Klok + Peter Bjørn + Heine Hamborg
|
|
16. november 2007 |
Alter Me + Ballistophonic, Fri entré
|
|
9. november 2007 |
Splendid + Dan Rose, Fri entré
|
|
7. november 2007 |
Volbeat+ The Downward Candidate *UDSOLGT*
|
|
28. oktober 2007 |
Spil Dansk Dagen m. Ström + Josty, Fri entré
|
|
17. oktober 2007 |
Songwriters Circle præsenterer Egil Bargfeldt + Runar Runarsson
|
|
13. oktober 2007 |
Koldborn + Dawn of Demise + Angrified,
|
|
27. september 2007 |
EventZone præsenterer, Seth Walker m. special guest
|
|
22. september 2007 |
Bahnhof + Inspector Seven One, entré kr. 30,-
|
|
19. september 2007 |
Songwriters Circle præsenterer Alan Roy Scott (US) Jesper Madsen + Kogoshima Bay
|
|
14. september 2007 |
The Burning + Numbnuts + Pilgrimz,
|
|
8. september 2007 |
Plademesse, Fri entre
|
|
31. august 2007 |
Odense Metal Compilation Cd-release,
|
|
4. august 2007 |
Kansas City Live – kl. 15.00 – 22.00
|
|
3. august 2007 |
Kansas City Live – kl. 15.00 – 22.00
|
|
2. juni 2007 |
Plademesse kl. 10-16
|
|
1. juni 2007 |
Rumskib + Late Night Venture + Jeniferever
|
|
26. maj 2007 |
The Joules + Ballistophonic
|
|
18. maj 2007 |
Rock Night m/ Aevis & 7 Inch Rockers & Japanese Girlfriend
|
|
12. maj 2007 |
Megalomania 999 Release
|
|